هفت رنگ ( همه چیز از همه جا )

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
نویسندگان
آخرین نظرات

۱۲۷ مطلب توسط «ابراهیم رمضان پور» ثبت شده است

👤تشخیص بیماری ها از نشانه ها در صورت👤

 

می توانید با نگاه کردن و بررسی علائم بیماری در صورتتان پی به مشکلات خود ببرید در هر یک از اعضای صورت نشانه هایی نهفته است که با کمی دقت می توانید به سلامتی خود پی ببرید و می توان سطح سلامت خود را سنجید.

بینی بزرگ، چین و چروک روی پیشانی، عقب کشیدن خط مو همه نشانه‌هایی هستند که می‌توانند اطلاعاتی درخصوص وضعیت کلی سلامت فرد ارائه کنند.

ابراهیم رمضان پور

توحید در عبادت، اصل مشترک میان تمام شرایع آسمانی است، و به یک معنا، هدف از بعثت پیامبران الهی تذکر و یادآوری این اصل بوده است،

ابراهیم رمضان پور

چهارمین مرتبه توحید، توحید در ربوبیت و تدبیر جهان و انسان است، توحید ربوبی دو قلمرو دارد: 1. تدبیر تکوینی; 2. تدبیر تشریعی.                         

ابراهیم رمضان پور

مرتبه سوم توحید، توحید در خالقیت و آفریدگاری است. یعنی جز خداوند آفریدگار دیگری وجود ندارد و آنچه که لباس هستی می پوشد مخلوق و آفریده او است.               

ابراهیم رمضان پور

دومین مرتبه توحید، توحید در صفات ذاتی خداوند است. ما خدا را واجد همه صفات کمالی می دانیم، وعقل و وحی بر وجود این کمالات در ذات باری دلالت می کنند.

ابراهیم رمضان پور

نخستین مرتبه توحید، توحید ذاتی است. توحید ذاتی دو تفسیر دارد:

ابراهیم رمضان پوراعتقاد به وجود خدا، اصل مشترک میان همه شرایع آسمانی می باشد، و اصولاً فصلِ ممیّزِ انسان الهی (پیرو هر شریعتی که می خواهد باشد)از فرد مادی در همین امر نهفته است.

ابراهیم رمضان پور

     «شیعه» در لغت به معنی پیرو است و در اصطلاح به گروهی از مسلمانان گفته می شود که رهبری جامعه اسلامی را پس از درگذشت پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) از آنِ حضرت علی (علیه السلام) و فرزندان معصوم او می دانند.

ابراهیم رمضان پور

      علوم ائمه اهل بیت (علیهم السلام) سرچشمه دیگری دارد که می توان از آن با عنوان «الهام» یاد کرد. الهام به پیامبران اختصاص نداشته و در طول تاریخ گروهی از شخصیتهای والای الهی از آن بهره مند بوده اند.تاریخ، اشخاص متعددی سراغ می دهد که با اینکه پیامبر نبودند،اسراری از جهان غیب بر آنها الهام می شد و قرآن به برخی از آنها اشاره دارد. چنانکه درباره مصاحب موسی (خضر) که چند صباحی او را آموزش داد، چنین می فرماید:(آتَیْناهُ رَحْمَةً مِنْ عِنْدِنا وَعَلَّمْناهُ مِنْ لَدُنّا عِلماً) (کهف/65): او مورد رحمت خاص ما قرار داشته و از خزانه علم خویش به وی دانشی ویژه عطا کرده بودیم.

ابراهیم رمضان پور

جوان خیلی آرام و متین به مرد نزدیک شدو با لحنی مودبانه گفت:"ببخشید آقا میتونم یه کم به خانوم شما نگاه کنم و لذت ببرم؟"مرد که اصلا توقع چنین حرفی را نداشتو حسابی جا خورده بود،مثل آتشفشان از جا در رفتو میان بازار و جمعیت،یقه ی جوان را گرفت و عصبانی ،طوری که رگ گردنش بیرون زده بود،او را به دیوار کوفت و فریاد زد:"مرتیکه عوضی ،مگه خودت ناموس نداری....خجالت نمیکشی؟"جوان اما ،خیلی آرام،بدون اینکه از رفتار و فحش های مردعصبی شود و واکنشی نشان دهد ،همانطور مودبانه و متین ادامه داد:"خیلی عذر میخوام ،فکر نمیکردم این همه عصبانی و غیرتی بشین،دیدم به خاطر وضع خانومتون دارن بدون اجازه نگاه میکنن و لذت میبرن ،من گفتم حداقل از شما اجازه بگیرم که نامردی نکرده باشم....حالا هم یقمو ول کنین،از خیرش گذشتم!"مرد خشکش زد.... همانطور که یقه ی جوان را گرفته بود ،آب دهانش را قورت داد و زیر چشمی زنش را برانداز کرد.

ابراهیم رمضان پور